Woensdag 17 maart 2010

Zoeken

zoeken

Hoofdpijn

Geplaatst op: 23-12-2009 | Categorie: Bert Streuper

 

Lees de bijsluiter! Veronderstel, je hebt al een paar dagen hoofdpijn. Je besluit de dokter te raadplegen. Van hem krijg je pijnstillers voorgeschreven. Zorgvuldig lees je de bijsluiter - elke dag een paar regels. Je wilt het goed begrijpen. In je vrije uren bestudeer je de samenstelling van de werkzame stoffen. Er zijn ook bijwerkingen, niet alles is verklaarbaar. Er zijn veel vragen. Wetenschappers blijken ook niet alles te weten. Moeilijke woorden zoek je op in een medische encyclopedie. Gaandeweg raak je vertrouwd met het medicijn, hoewel je er nog geen milligram van hebt ingenomen. Zou het je helpen?


Miljoenen mensen lezen de Bijbel – sommigen zelfs elke dag. Het verhaal van Maria en Jozef, de Baby in de kribbe en de engelen, kennen we bijna uit ons hoofd. Sommigen analyseren het verhaal tot op de draad. Wanneer zou Jezus precies geboren zijn – in welke maand? Is het verhaal historisch wel betrouwbaar? Hoe moeten we tegen de maagdelijke geboorte aankijken? Hoe zit dat met die grote ster? Er zijn boeken vol over geschreven. Het verhaal staat! De geschiedenis van de geboorte van Gods Zoon laat zich niet maar zo weg analyseren. Toch is lang niet alles verklaarbaar. Wetenschappers weten ook niet alles. We blijven onderzoeken. Helpt het ons echt?

De engelen hebben gezongen ‘vrede op aarde, in mensen welbehagen.’

Waarom zou er toch zoveel onvrede zijn op de aarde – in ons hart?

Het wordt tijd dat we de Bijbel gaan innemen - eten en proeven, onszelf er aan onderwerpen ervan gaan ‘eten’ - er naar gaan léven. In plaats dat ik het licht van mijn menselijke verstand laat schijnen over Gods Brief, zou die Brief mij moeten gaan verlichten. Een belangrijke boodschap in de Bijbel is, dat Jezus gekomen is om de relatie tussen God en mensen te herstellen. Wat ik meer zouden moeten gaan doen is geloven - Jezus vertrouwen, om erachter te komen dat we gevangen zitten in de tekortkomingen van onszelf en anderen. Veel boeken laten ons vrij, maar het Boek van God maakt ons vrij.

Een wonderlijk verhaal, dat kerstverhaal. Ergens heb ik gelezen: ‘In de kleine kribbe is veel meer te vinden dan wij doorgaans in de grote wereld zoeken.’


Meer lezen van Bert? Bestel zijn boek via deze site:


news Externe website bij dit artikel
news Ik wil reageren op dit artikel

Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.


Naam:
Bericht:
 

Meer artikelen in deze categorie

arrow 12-03-2010 - Gods economie
arrow 16-02-2010 - Morgen gratis bier
arrow 27-01-2010 - Alles goed?
arrow 10-01-2010 - De smaak van erwtensoep
arrow 23-12-2009 - Hoofdpijn
arrow 17-11-2009 - Vrijheid
arrow 16-10-2009 - Genieten
arrow 28-09-2009 - Reuzen en dwergen
arrow 05-09-2009 - Oplichters
arrow 15-08-2009 - Bestaat God echt?
arrow 17-07-2009 - Waarom ik de kerk niet verlaat
arrow 18-06-2009 - Geld, geluk en liefde
arrow 01-06-2009 - Mijn Bijbel
arrow 17-05-2009 - Demasqué!
arrow 27-04-2009 - Terug naar de basis
arrow 13-04-2009 - Paasfeest en een bosje gladiolen
arrow 06-04-2009 - Als God liefde is…
arrow 27-03-2009 - Tevreden
arrow 21-03-2009 - Ik denk na over het Licht



Vandaag






Afbeelding van de dag

17 Maart - Oertulp

Spreuk

Alles is betrekkelijk: één haar in de soep is betrekkelijk veel en één haar op je hoofd is betrekkelijk weinig.

Overdenking

Deze is Mij een uitverkoren werktuig. De uitverkiezing van Paulus betreft niet alleen zijn eeuwig heil. De Here heeft hem ook voorbestemd om Zijn getuige te zijn op deze aarde. Hij moet getuigen voor rijk en arm, voor Jood en heiden, en voor hooggeplaatsten en koningen. Festus is in verlegenheid omdat hij niet weet welke aanklacht tegen Paulus hij moet melden aan de keizer te Rome. Hij grijpt het welkomstbezoek van koning Agrippa aan, om van hem een advies in deze zaak te vernemen. God leidt alles zo, dat het evangeliewoord ook aan de voornaamsten in de wereld gebracht wordt. Het Woord van God is niet gebonden en komt tot ieder die het wil horen. Lezen: Hand. 25:13-22 Deut. 23:12-25