Donderdag 29 juli 2010

Zoeken

zoeken

Nieuwe samenwerking Tear en Soul Survivor

Geplaatst op: 20-07-2009 | Categorie: Jongeren

 

Soul Survivor en Tear hebben deze week een samenwerkingsovereenkomst gesloten. De komende jaren gaan zij onder de naam Soul Action samen optrekken op het gebied van sociale rechtvaardigheid met als doelgroep jongeren. De organisaties staan dicht bij elkaar wat visie en doelstellingen betreft. Door hun krachten te bundelen op dit specifieke deelgebied, willen zij meer jongeren in Nederland mobiliseren om zich in te zetten tegen armoede en onrecht.


Nieuwe samenwerking Tear en Soul Survivor

De samenwerking tussen Soul Survivor en Tear vormt de basis van een voortzetting van het jongerenwerk van Tear en van de activiteiten die Soul Survivor uitvoert rond sociale gerechtigheid, via de werkgroep Soul Action. De organisaties willen gezamenlijk werken aan bewustwording bij christelijke jongeren aan de hand van (twee)jaarlijkse thema’s. Ook hopen ze meer christelijke jongeren in Nederland te mobiliseren in de strijd tegen armoede en onrecht. Verder zijn ze van plan nieuwe bewustwordingsactiviteiten te ontwikkelen. Al deze activiteiten zullen worden uitgevoerd onder de naam Soul Action.

Walter aan de Wiel, bestuurslid Soul Survivor en initiatiefnemer Soul Action: “Tear en Soul Survivor hebben een aantal natuurlijke raakvlakken. Zo willen we allebei bewustwording creëren onder (jonge) christenen op het gebied van sociale gerechtigheid. Soul Survivor en Tear geloven dat het niet alleen gaat om geld geven, maar dat we als christenen gericht moeten zijn op recht doen en een eerlijke levenswijze. Ik hoop dat we met de samenwerking van beide organisaties nóg meer jongeren kunnen bereiken met een belangrijke boodschap van het evangelie; namelijk zorg dragen voor de armen. We willen jongeren helpen daar écht handen en voeten aan te geven.”

Matthijs van Pijkeren, voorlichter jongeren bij Tear, is enthousiast over de mogelijkheden die de samenwerking geeft: “Soul Survivor bereikt niet alleen een groot aantal jongeren, maar vormt ze ook op een dieper niveau. Bij Tear hebben we kennis over ontwikkelingssamenwerking, contacten met lokale kerken in ontwikkelingslanden en goede actiemodellen voor jongeren. Door die sterke punten samen te voegen, werken we aan een nieuwe generatie christenen die weet heeft van Gods hart voor gerechtigheid en die actief wil werken in zijn Koninkrijk.”

Tear en Soul Survivor zullen op korte termijn gezamenlijk iemand aanstellen die Soul Action verder gaat ontwikkelen. Daarbij worden ook veel vrijwilligers ingeschakeld.

Tear heeft de missie om mensen te verbinden in de strijd tegen armoede, vanuit het geloof in Jezus Christus. Soul Survivor wil jongeren aanmoedigen om met en voor God te leven en hun verantwoordelijkheid te nemen als volgeling van Jezus in deze wereld. Voor zowel Tear als Soul Survivor is de kernwaarde ‘Integral Mission’ erg belangrijk. Daarmee bedoelen we de zorg voor en het herstel van de hele mens: sociaal, fysiek én spiritueel. De boodschap van Christus omvat ook alle drie die aspecten. In ontmoetingen tussen Tear en Soul Survivor is de overtuiging gegroeid dat samenwerking een belangrijke bijdrage kan leveren aan de doelstellingen van beide organisaties

news Externe website bij dit artikel
news Ik wil reageren op dit artikel

Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst.


Naam:
Bericht:
 

Meer artikelen in deze categorie

arrow 08-07-2010 - Knevel en Van den Brink op Xnoizz Flevo Festival
arrow 07-06-2010 - Christenjongeren Apeldoorn steken handen uit de mouwen
arrow 05-06-2010 - Je kunt de boom uit
arrow 04-06-2010 - EO-jongerendag op 3D tv
arrow 04-06-2010 - Greijdanus verovert theater met Zeeslag
arrow 01-05-2010 - Act Positive daagt jongeren uit met een tagwedstrijd
arrow 29-04-2010 - Programma Xnoizz Flevo Festival groeit
arrow 19-04-2010 - Flevo-team volop bezig met nieuwe festival
arrow 15-04-2010 - Rebecca St. James naar festival316
arrow 08-04-2010 - Nog slechts 111 dagen
arrow 06-04-2010 - Geef nieuw leven een kans
arrow 25-03-2010 - Rouvoet wil gezinsvriendelijkheid voor jonge werknemers
arrow 06-03-2010 - Christelijke singles treffen elkaar
arrow 24-02-2010 - Nieuw jeugdprogramma met Martin Koornstra
arrow 18-02-2010 - Christelijke student woont liefst met andere christenen op kamers
arrow 15-02-2010 - Family Impact organiseert gezinsweek
arrow 09-02-2010 - Unieke kinderkampen
arrow 27-01-2010 - EO jongerendag zaterdag 5 juni GelreDome
arrow 09-01-2010 - Manuel in Wie is de Mol
arrow 08-01-2010 - EH en OM gaan samenwerken
arrow 02-01-2010 - Schrijven en praten met zand
arrow 09-12-2009 - Rouvoet bij opvoedestafette
arrow 27-11-2009 - RD wijst op gevaren mobiel internet
arrow 22-11-2009 - X[ist] in Christ lanceert reddingsactie
arrow 25-08-2009 - Flevo hoort bij de zomer



Vandaag





Afbeelding van de dag

29 juli - wow chow chow ...

Spreuk

Niets geeft zoveel kalmte als een genomen besluit.

Overdenking

Ik zeg tot de Here: mijn toevlucht. Deze Psalm begint met een geweldig getuigenis. De Allerhoogste heeft een schuilplaats. Wie daar gaat zitten, kan de nacht doorbrengen in de schaduw van de Almachtige. Het kan op veel verschillende manieren nacht zijn in ons leven. Deze Psalm spreekt van vijanden die pijlen schieten en van ziekte, verderf en onheil. God heeft dan een plaats om te schuilen. De gelovige vlucht dan naar de Here en zegt tegen Hem: 'O Here, U bent mijn toevlucht. U bent mijn vesting. U bent de plaats waar ik veilig ben. Ik wil schuilen onder uw vleugels, zoals een kuikentje schuilt bij zijn moeder.' Lezen: Ps. 91 2 Kon. 18:1-12